Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Kategorie blog

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: office@pancernik.eu

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Wybierz bezpieczeństwo jazdy wyposażając auto w uchwyt na telefon 0
Wybierz bezpieczeństwo jazdy wyposażając auto w uchwyt na telefon

Bezpieczeństwo na drodze powinno stanowić priorytet dla każdego odpowiedzialnego uczestnika ruchu. Niestety wciąż wielu kierowców nagminnie dzieli swoją uwagę między odszukiwanie aparatu telefonicznego a skoncentrowanie na jeździe. Aby nie stać się sprawcą wypadku, ale też by lepiej zatroszczyć się o własną wygodę i komfort, powinniśmy czym prędzej zaopatrzyć się w ergonomiczny sprzęt trzymający przeznaczony do współczesnych dotykowych smartfonów. Poniżej postaramy się nieco szerzej opowiedzieć o jego zaletach.

Szeroki wybór uchwytów, który potrafi sparaliżować

Uchwyty samochodowe na telefon to produkty obecne na rynku już od długiego czasu. Mimo to jednak wciąż niewielki odsetek kierowców zdążył wyposażyć się w odpowiednią wersję tego użytecznego gadżetu GSM. Na początku warto jednak powiedzieć coś więcej o różnych typach i modelach popularnych uchwytów.

Przede wszystkim spotykamy się z akcesorium w formie uchwytu montowanego do kratki nawiewowej, zaraz obok niego producenci prezentują nam jednak modele mocowane do przedniej szyby lub też przyklejane do deski rozdzielczej. Ta obfitość form i firm wytwarzających podobny sprzęt sprawia niekiedy, że wielu klientów nie może ostatecznie zdecydować się na jedno, najlepsze rozwiązanie.

W takiej sytuacji powinniśmy zgłosić się do punktu sprzedaży – najlepiej internetowego – którego wykwalifikowana kadra nie tylko podsunie odpowiednie rozwiązania dla odpowiednich profesji czy też typów samochodów, ale też udzieli porad, które pomogą zdecydować się na jeden jedyny model.

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy kupnie uchwytu?

Najpierw odpowiedzmy sobie, co według nas powinien robić standardowy uchwyt – bowiem także zdania na tym punkcie potrafią być podzielone. Jedni chcą, aby był on jednocześnie indukcyjną ładowarką i obracanym we wszystkie strony, elastycznym drążkiem, inni zaś pozostają zwolennikami sztywno przytwierdzonego, mechanicznego zacisku, który spełnia jedynie podstawową potrzebę unieruchamiania aparatu w zasięgu naszego wzroku i dotyku.

Po zorientowaniu się więc w możliwych funkcjonalnościach idealnie byłoby dowiedzieć się jak najwięcej o technice chwytania smartfona, ale też i o zakresie ruchów, które będziemy w stanie wykonać z telefonem złapanym w uścisk bądź pole magnetyczne. Następnie sprawdzić należy możliwość horyzontalnego unieruchomienia telefonu, ponieważ niektóre modele zacisków nie pozwolą nam na obrócenie telefonu o kąt prosty i oglądanie na przykład vlogów lub filmów w znacznie lepszej formie i rozdzielczości.

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium