Pancernik.eu

Stacja dokująca / hub USB

Główną i pierwotną funkcją, którą zapewniają stacje dokujące, jest replikacja portów, a więc, mówiąc prościej, ułatwienie komunikacji między posiadanymi przez nas urządzeniami elektronicznymi. Z czasem najwcześniejsze modele zaczęły gwarantować ładowanie sprzętu przy jego podłączeniu, a ostatecznie doszło do sytuacji, w której jesteśmy w stanie wygodnie i w prosty sposób puścić muzykę ze smartfona na zewnętrznych głośnikach. Wszystko to, a także o wiele więcej, oferuje nam stacja dokująca na USB, którą bez trudu podłączymy do laptopa, do tabletu oraz do smartfona.

Stacja Dokująca Belkin Thunderbolt 3 Dock Core, OS/Windows, czarna Stacja Dokująca Belkin Thunderbolt 3 Dock Core, OS/Windows, czarna
Producent: Belkin

Cena:

499,00 zł

Cena regularna: 1 099,00 zł

Najniższa cena: 659,40 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Stacja, hub Belkin Connect USB-C 11-in-1 Multiport 100W, srebrna Stacja, hub Belkin Connect USB-C 11-in-1 Multiport 100W, srebrna
Producent: Belkin

Cena:

391,20 zł

Cena regularna: 489,00 zł

Najniższa cena: 439,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Stacja, hub Belkin Connect USB-C 5-in-1 Multiport Adapter 100W do Chromebook, czarna Stacja, hub Belkin Connect USB-C 5-in-1 Multiport Adapter 100W do Chromebook, czarna
Producent: Belkin

Cena:

199,00 zł

Cena regularna: 349,00 zł

Najniższa cena: 279,20 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Stacja, hub Belkin Connect USB-C 6-in-1 Multiport Adapter 100W, srebrna Stacja, hub Belkin Connect USB-C 6-in-1 Multiport Adapter 100W, srebrna
Producent: Belkin

Cena:

279,00 zł

Cena regularna: 319,00 zł

Najniższa cena: 319,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Stacja dokująca Therabody PowerDock Charging Station, czarna Stacja dokująca Therabody PowerDock Charging Station, czarna
Producent: Therabody

Cena:

223,20 zł

Cena regularna: 279,00 zł

Najniższa cena: 279,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Hub adapter Adam Elements Casa Hub i4, szary Hub adapter Adam Elements Casa Hub i4, szary
Producent: Adam Elements

Cena:

107,60 zł

Cena regularna: 269,00 zł

Najniższa cena: 269,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Hub adapter Baseus Gleam Series,  11 w 1 USB-C, szary Hub adapter Baseus Gleam Series, 11 w 1 USB-C, szary
Producent: Baseus

Cena:

299,00 zł

Cena regularna: 359,00 zł

Najniższa cena: 287,20 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Hub adapter Fixed Card 7w1, srebrny Hub adapter Fixed Card 7w1, srebrny
Producent: Fixed

Cena:

289,99 zł

szt.
zobacz więcej
Hub adapter Tech-Protect V4, 6w1 USB-C, 2x USB-A/1x USB-C/1x HDMI/1x Micro SD,TF/1x SD, srebrny Hub adapter Tech-Protect V4, 6w1 USB-C, 2x USB-A/1x USB-C/1x HDMI/1x Micro SD,TF/1x SD, srebrny
Producent: Protect

Cena:

80,00 zł

Cena regularna: 89,00 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Dlaczego stacja dokująca do laptopa jest rozwiązaniem dla Ciebie?

Laptop, niezależnie od producenta, nie zawsze wyposażony jest w odpowiednie porty wejścia i wyjścia, by podłączyć do niego peryferyjne urządzenia, jak na przykład tablet, mikser audio lub kamera. Problem dotyczy głównie budżetowych wersji znanych nam urządzeń i może zostać rozwiązany przy użyciu jednego narzędzia. Stacja dokująca to funkcjonalna przejściówka między poszczególnymi gniazdami i typami sprzętu, dzięki której tablet zacznie wreszcie komunikować się z laptopem, a smartfon zyska całą gamę dodatkowych możliwości, a wśród nich chociażby słuchanie muzyki na zewnętrznym sprzęcie audio.

Zalet stacji dokujących jest tak wiele, że cena urządzeń przestaje mieć duże znaczenie. Po podłączeniu do tabletów, smartfonów czy też laptopów od ręki zyskujemy sieć współpracujących ze sobą punktów, co staje się szczególnie przydatne, kiedy pracujemy przy pomocy naszej elektroniki. Oparta najczęściej na standardzie USB stacja dokująca otworzy przed nami ocean możliwości oraz sprawi, że z naszego pola widzenia znikną naręcza poplątanych kabli i godziny poświęcone wymyślaniu konfiguracji sprzętu. To remedium, za które Twój tablet, laptop i telefon będą Ci wdzięczne przez wiele lat.

 

 

Urządzenia takie jak laptopy oraz notebooki z roku na rok stają się coraz smuklejsze oraz lżejsze. Pozwala to na ich łatwiejszy transport oraz przenoszenie, jednak jak każde rozwiązanie, również ten postępowy krok ma swoje minusy. W tym przypadku, kryją się one w mniejszej ilości złączy lub niemalże ich całkowitego braku. Na szczęście, producenci akcesoriów GSM zdążyli już znaleźć rozwiązanie dla tego problemu – jest nim stacja dokująca USB. Sprzęt, zwany również replikatorem portów, zwiększa możliwości techniczne urządzeń oraz podnosi komfort związany z ich codziennym użytkowaniem. Podstawową funkcją tego typu sprzętu jest podłączenie kilku urządzeń czy akcesoriów jednocześnie, bez konieczności ciągłego przełączania kabli. W sklepie Pancernik stacja dokująca na USB cieszy się szerokim zainteresowaniem. Ty również możesz wyposażyć się w tego typu sprzęt w niezwykle atrakcyjnej cenie. Sprawdź ofertę, jaką dla Ciebie przygotowaliśmy!

 

Stacje dokujące USB w sklepie Pancernik – zobacz, czego możesz się spodziewać!

Stacja dokująca USB stanowi swoisty łącznik między sprzętem a dodatkowymi urządzeniami peryferyjnymi. Każdy posiadacz dobrej stacji może z powodzeniem podłączyć swojego laptopa do mnóstwa akcesoriów: skanerów, monitorów, myszek, klawiatur i tym podobnych. W ten sposób sprzęt staje się urządzeniem stacjonarnym, a jednocześnie nie traci nic ze swojej mobilności. Chcąc zabrać go ze sobą w podróż, wystarczy jedynie odłączyć stację dokującą i każde urządzenie po kolei. Taki proces nie jest czasochłonny, co stanowi dodatkowy plus dla osób, które żyją w ciągłym biegu. Współczesne laptopy oferują zwykle dwa porty USB, jeden HDMI oraz jeden audio – dla większości osób jest to zdecydowanie zbyt mało. I tu wkracza stacja dokująca USB, pozwalająca pozbyć się tego problemu. Stacje dokujące USB kryją w sobie szereg zalet, wśród których możemy wymienić dostęp do różnych złącz, trwałość oraz ekonomiczność, a także możliwość dodatkowego rozbudowania swojego stanowiska pracy, wyposażając laptopa w duży monitor zewnętrzny. W sklepie Pancernik oferujemy szereg uniwersalnych stacji dokujących, które z powodzeniem dostosujesz do swojego urządzenia i potrzeb.

 

Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze stacji dokującej USB!

Wybór stacji dokującej nie powinien stanowić większego problemu, o ile weźmie się pod uwagę kilka parametrów oraz funkcji, takich jak interfejs, kompatybilność z systemem operacyjnym, a także cechy gniazd, z jakimi dysponuje stacja dokująca. Oferowane przez nas stacje wyposażone są w porty takie jak: DisplayPort, HDMI, RJ45, przewody USB-C oraz Thuderbolt 3, a także wejścia i wyjścia audio dla mikrofonów oraz głośników. Urządzenia te bez trudu zmieszczą się do torby czy plecaka na laptopa; nie zajmują również zbyt wiele miejsca na biurku, pozwalając na uporządkowanie znajdującego się na nich okablowania. Jeżeli często jesteś w podróży, wybierz bardziej poręczny model z naszej oferty – kategoria jaką stanowi USB stacja dokująca jest naprawdę szeroka, dzięki czemu bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Nasze produkty wykonywane są między innymi z mocnego aluminium, które jest lekkie, odporne na uszkodzenia, a przy tym doskonale rozprasza ciepło, w ten sposób zapobiegając przegrzewaniu się całego urządzenia. Zależy Ci na stacji dokującej USB, która poszerzy możliwości Twojego urządzenia? Nie czekaj ani chwili dłużej; jeszcze dziś złóż zamówienie w sklepie Pancernik, wybierając stację dokującą w naprawdę atrakcyjnej cenie!

 

FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

 

#1 Czy stacja dokująca USB służy do ładowania urządzeń?

Tak. Stacje dokujące USB umożliwiają wygodne połączenie monitorów, projektorów, myszy czy klawiatury, jednocześnie dając użytkownikowi szansę na ładowanie swoich urządzeń za pomocą portów USB.

 

#2 Czym różnią się stacje dokujące USB aktywne od tych pasywnych?

Stacja dokująca pasywna pełni rolę rozgałęźnika – nie posiada zasilania wewnętrznego, przez co pobiera prąd z laptopa. Tymczasem stacja dokująca USB aktywna dysponuje swoim własnym zasilaczem wewnętrznym, stanowiąc bardziej rozbudowaną konstrukcję. Zazwyczaj stacje dokujące USB aktywne są cięższe od modeli pasywnych; wybierają je zazwyczaj osoby związane z jednym stanowiskiem pracy.

 

#3 Kiedy warto zdecydować się na zakup stacji dokującej USB?

W przypadku gdy liczba urządzeń sprawia, że powoli zaczyna brakować gniazdek USB na ich podłączenie, to znak że czas zastanowić się nad zakupem stacji dokującej. Również gdy chce się zachować porządek na swoim biurku, zamiast cierpliwego znoszenia plątaniny kabli, o wiele lepiej jest zainwestować w stację dokującą i pozbyć się chaosu w swoim miejscu pracy.

 

 

 

Filtry
pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium