Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Kategorie blog

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: office@pancernik.eu

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Siadasz za kierownicę? Odpowiednio się wyposaż! 0
Siadasz za kierownicę? Odpowiednio się wyposaż!

Uzyskanie prawa jazdy, zakup własnego samochodu, czy możliwość użytkowania jakiegokolwiek innego oznacza wielką swobodę i wygodę pokonywania odległości. Dziś jednak, gdy naszym nieodłącznym towarzyszem jest także telefon komórkowy, trzeba wynikające z tego potrzeby odpowiednio pogodzić. Tak, by nie odbijało się to ani na wygodzie korzystania z urządzenia i łatwości zachowania łączności ze światem, ani bezpieczeństwie jazdy. Dzięki kilku prostym drobiazgom to łatwe.

Nic nie powinno nas zanadto rozpraszać

Dziś raczej nie trzeba nikomu tłumaczyć jak fatalne skutki może mieć nieprawidłowe korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu. Niekiedy, zwłaszcza przy dużej prędkości i niekorzystnych warunkach, nawet nie trzeba odrywać wzroku od drogi na dłużej, by spowodować bardzo niebezpieczną sytuację – znaczenie mogą mieć też niedostateczne umiejętności świeżych kierowców, co jednak nie oznacza, że ci bardziej doświadczeni mogą czuć się pewniej. Zakaz zawarty w Art. 45. ust. 2 pkt 1 kodeksu drogowego jest więc prosty i jasny – wykluczone jest korzystanie z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. A zatem – nie tylko rozmowa. Niebezpieczne jest przecież także pisanie wiadomości, przeglądanie internetu czy korzystanie z kamery, co jednoznacznie interpretują w wyrokach polskie sądy. Kluczowy jest nie tyle fakt zajęcia uwagi przez wyświetlane na jego ekranie treści, co brania go do ręki. Uchwyt na telefon do samochodu bezwzględnie należy więc do elementarnego wyposażenia każdego kierowcy, który podczas pokonywania jakiejkolwiek drogi publicznej drogi zamierza zachować łączność ze światem.

Tutaj warto zwrócić uwagę na to, że kary, jakie w naszym kraju grożą kierowcom łamiącym przepisy w tym zakresie, a więc 200 zł mandatu i 5 punktów karnych, nie należą do najbardziej surowych. Np. we Francji staniemy się ubożsi o 135 euro, w Niemczech o 100, a jeśli stworzyliśmy tylko zagrożenieutrata sprawnego telefonu podczas odległej podróży stanowi przecież poważny kłopot.

Wreszcie – wysokiej jakości zestawy słuchawkowe bluetooth o bardzo długim czasie czuwania, pozwolą na wygodne wykonywanie połączeń w każdej sytuacji.

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium