Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Kategorie blog

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: office@pancernik.eu

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Przeszedłeś na iPhone'a? Uważaj na nieodpowiednie kable 0
Przeszedłeś na iPhone'a? Uważaj na nieodpowiednie kable

Użytkowanie telefonu wiąże się z koniecznością sięgania po szereg akcesoriów i wyroby firmy Apple nie stanowią wyjątku. Każde z nich, czy będzie to ładowarka, przewód, czy też np. słuchawki, łatwo zgubić bądź uszkodzić, co niesie ze sobą konieczność zaopatrzenia się nowy. Jeśli wcześniej nie korzystaliśmy z urządzeń tego producenta, możemy się zdziwić gdy okaże się, że kabel, którego największym atutem była atrakcyjna cena, nie spełnia swojego zadania

Cóż może być prostszego niż kabel?

Przewody USB to dziś powszechny standard ułatwiający korzystanie z najróżniejszych urządzeń elektronicznych. Rozwiązanie to obejmujące kilka rodzajów odpowiednich do poszczególnych zastosowań wtyków pozwala nie martwić się o to, czy nabyty kabel będzie odpowiedni do danego sprzętu. Związaną z tym wygodą cieszyć się mogą użytkownicy niezliczonych modeli telefonów bazujących na systemie Android, podobnie jak przed laty wielu starszych.

Kabel jak wiemy należy do akcesoriów wykorzystywanych z dużą częstotliwością w bardzo wielu sytuacjach, obecnie przydać się może także w niektórych pojazdach komunikacji zbiorowej, gdzie udostępniane są gniazda ładowania. W rezultacie jest to także element często gubiony, uszkadzany, zużywany. Co wówczas? Nic prostszego! Kupujemy nowy – ceny tak prostych wyrobów nie są zresztą wygórowane. Gdy kolejnym naszym telefonem jest urządzenie formy Apple, okazuje się, że stosuje on swój specyficzny typ wtyczki. Szybki przegląd dostępnych w internecie ofert pozwala stwierdzić, że i na taki kabel wcale nie trzeba wydawać znacznych kwot. W rezultacie jednak może okazać się, że coś jest nie tak. Czyżby niedomagał nowy przewód? No to może gniazdo w telefonie, zwłaszcza, jeśli kupiliśmy egzemplarz używany?

Apple chroni swoje telefony i ich użytkowników

Konieczność stosowania specjalnych kabli może wydawać się absurdem, skoro podobnych praktyk nie stosują inne marki. Rozpiętość cenowa urządzeń pod Androida jest jednak bardzo duża, każdy iPhone zaś to jednak wysoka półka – tym bardziej więc byłoby szkoda, gdyby taki telefon miał zostać uszkodzony na skutek zastosowania akcesoriów niedostatecznej jakości. Oryginalny kabel lightning to zatem nie tylko specjalny rodzaj wtyku, ale pewność, że cały wyrób wyprodukowany jest w sposób, który niweluje ryzyko zagrażających telefonowi usterek.

Na całe szczęście, nie oznacza to jednocześnie, że zmuszeni jesteśmy korzystać wyłącznie z takich, jakie dostarcza nam Apple. Zamiast tego stosowana jest przez tego producenta certyfikacja potwierdzająca przydatność danego produktu do stosowania z jego urządzeniami. Bezpośrednim zabezpieczeniem są identyfikacyjne chipy rozpoznawane przez telefon.

Na Klientów sklepu Pancernik czeka więc cały szereg propozycji zróżnicowanych cenowo, spośród których bardzo łatwo będzie dobrać te, które najlepiej sprawdzą się w konkretnych zastosowaniach. Inny może służyć do doładowywania urządzenia w samochodzie, inny będzie zawsze pod ręką przy komputerze, a jeszcze inny warto mieć przy sobie w kieszeni czy torbie. Każdy niezawodny.

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium