Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Kategorie blog

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: office@pancernik.eu

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Lubisz jeździć na rowerze? Możesz ułatwić sobie poznawanie nowych miejsc 0
Lubisz jeździć na rowerze? Możesz ułatwić sobie poznawanie nowych miejsc

Gdy tylko pogoda zaczyna na to pozwalać, każdej wiosny na ulicach pojawia się wielka ilość rowerzystów, czemu zresztą sprzyja powoli, ale jednak rozwijająca się w naszym kraju przeznaczona dla nich infrastruktura. Możliwości, jakie daje rower są bardzo szerokie. Może nie tylko stanowić codzienne narzędzie do całkiem sprawnego przemierzania zatłoczonych miast, ale także niezwykle satysfakcjonującej i przynoszącej wiele korzyści dla zdrowia rekreacji. W tym celu jednak lepiej wyjechać nieco dalej.

Pokonuj kilometry i własne słabości

Wielką zaletą jazdy na rowerze z punktu widzenia wykorzystania jej jako metody treningu, jest łatwość jego podjęcia. Nie odczujemy słabości naszej kondycji tak dotkliwie, jak rozpoczynając bieganie czy dowolne ćwiczenia. Stopniowo możemy podnosić intensywność takiej aktywności od samego początku czerpiąc z niej radość i satysfakcję. Choć ćwiczymy w ten sposób przede wszystkim mięśnie nóg, zyskuje cały organizm – rośnie wydolność, spada ryzyko chorób układu krążenia, spalany jest tłuszcz – wystarczy jazda dłuższa niż pół godziny.

Szybko jednak zaczniemy chcieć odbywać wycieczki wielokrotnie dłuższe. Ileż można tkwić w mieście i wdychać spaliny, podczas gdy rower daje nam wielka swobodę w wyborze ciekawych tras, których cała okolica jest pełna – wystarczy się nieco rozejrzeć.

Im dalej jednak zajedziemy, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, tym większe znaczenie ma orientacja w terenie. W końcu, choć jedzie się przyjemnie, trzeba będzie wrócić, w dodatku także o własnych siłach.

Odbiorniki GPS do nawigacji z przeznaczeniem dla rowerzystów są dostępne na rynku od dawna. Jest to jednak koszt, którego ponoszenie niekoniecznie opłaca się tym, którzy chcą oddawać się jedynie umiarkowanie intensywnej rekreacji, bez zacięcia stricte sportowego. Istnieje jednak doskonała alternatywa.

Ciesz się jazdą i nie martw ryzykiem pobłądzenia

Współczesny smartfon to niezwykle uniwersalna platforma, którą można wykorzystać do najróżniejszych celów. Skoro tak pomocny jest podczas pokonywana tras samochodem, równie dobrze może przydać się na rowerze. Potrzebny nam jest jedynie odpowiedni uchwyt na telefon do roweru, dzięki któremu stale będziemy mieli podgląd trasy. Przygotowując naszą ofertę wybraliśmy kilka najdoskonalszych konstrukcji tego typu w zróżnicowanych cenach, zapewniających wygodę użytkowania i pełne bezpieczeństwo umieszczonych w nich urządzeń. Szeroki zakres regulacji sprawia, że łatwo dopasujemy go do dowolnego modelu.

Na wybór odpowiednich aplikacji także nie możemy narzekać. Duża liczba rowerzystów korzysta choćby z map Google, umożliwiających m.in. ustawienie własnej trasy. Oprócz tego do dyspozycji mamy też szereg innych propozycji stworzonych specjalnie z myślą o korzystaniu z nich na rowerze. Zapewnienie sobie wygodnego narzędzia umożliwiającego łatwą orientacje w terenie jest więc dziś wyjątkowo proste. A więc w drogę!

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium