Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Kategorie blog

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: office@pancernik.eu

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Szkło hartowane i folie ochronne – kompendium wiedzy 0
Szkło hartowane i folie ochronne – kompendium wiedzy

Jeśli trafiliście na ten artykuł, z pewnością zastanawiacie się nad kupnem materiałów ochronnych dla smartfonów. Nic dziwnego, zważywszy że kolejne generacje produktów obok zaskakiwania funkcjonalnościami potrafią szokować również na polu cenowym. Zatem jeśli już zainwestujemy w telefon wart nierzadko kilka tysięcy, naturalnym odruchem zaraz po ubezpieczeniu sprzętu, powinno być zorganizowanie dla niego najlepszej bariery chroniącej przed nadmierną eksploatacją i nieszczęśliwymi upadkami.

Jak kupować powłoki ochronne na smarfony?

Przede wszystkim jako nabywca szkła hartowanego lub folii ochronnej na telefon powinieneś wiedzieć, na jakie parametry zwracać uwagę przy dokonywaniu zakupu. Najważniejszą zasadą jest dokładne dopasowanie kupionej powłoki do posiadanego przez nas smartfona – zbyt duże bądź zbyt małe powłoki mijają się z celem ponieważ albo szybko odpadną, albo niewystarczająco stawiać będą czoła czynnikom niszczącym ekran. To oczywiste, że szkło hartowane iphone 7 plus będzie znacząco różniło się od tego dla regularnego przedstawiciela siódmej serii telefonów Apple.

Kolejną sprawą mającą ogromne znaczenie przy decydowaniu się na dane rozwiązanie będzie twardość interesującego nas materiału, którą określa specjalny parametr H. Pamiętajmy jednak, że choć wyższa wartość H oznaczać będzie mniejszą możliwość ulegania zarysowaniom, zmienna ta w żadnym wypadku nie powinna być mylona z trwałością i żywotnością urządzenia lub też powłoki chroniącej. Tym niemniej wskazane jest poszukiwanie szybek oraz folii o jak najwyższym współczynniku. Dobra specyfikacja przy tego rodzaju produktach zaznaczać powinna również oleofobowość warstwy, czyli budowę dzięki której folia lub szkiełko ułatwiają poślizg palcom, a utrudniają przyleganie tłuszczów i innych zabrudzeń.

Jak wybierając nie godzić się na drobne mankamenty

Musimy również pamiętać, że każdy z materiałów, którymi się tu zajmujemy, obok niewątpliwych zalet ma także kilka wad związanych z tworzywem, na którym jest oparty. Możemy oczywiście być miłośnikami szklanych nakładek na ekran, jednak wraz z grubą często szybką wybieramy zwiększony ciężar komórki oraz podatność dodatkowej powłoki na pęknięcia i zarysowania.

Tymczasem folia, choć nie stłucze się zamiast prawdziwego ekranu tak, jak to będzie miało miejsce przy szybkach, z pewnością daje o sobie mniej znać w trakcie użytkowania sprzętu. Jest bowiem o wiele cieńsza i lżejsza, a w wielu przypadkach dorównuje szkłu przy upadkach telefonu na ziemię bądź jego zdatności na zarysowania. Istnieje także swego rodzaju rozwiązanie pośrednie, to jest łatwo gnące się szkło – flexible glass. Wyroby tego rodzaju łączą w sobie zalety najlepszych szkieł ochronnych oraz folii.

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium