Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Kategorie blog

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: office@pancernik.eu

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Czy zamontowanie szkła hartowanego na Xiaomi MI6 się opłaca? 0
Czy zamontowanie szkła hartowanego na Xiaomi MI6 się opłaca?

Na pytanie o opłacalność zabezpieczania naszego drogiego smartfona od Xiaomi bez dwóch zdań należy odpowiedzieć twierdząco. Wbrew pozorom nie dlatego, że o uszkodzenie ekranu telefonu dotykowego jest bardzo łatwo, ale raczej dlatego, że pękniętego lub porysowanego aparatu nikt nie będzie chciał od nas odkupić, kiedy już przyjdzie nam ochota na zmianę gadżetu na model z nowszej generacji wyposażony w znacznie lepsze parametry techniczne i ulepszony design. W praktyce zostajemy więc pozbawieni zwrotu z poczynionej inwestycji. Poniżej pokażemy jak uniknąć takiej sytuacji.

Dlaczego szkło chroni lepiej?

Na rodzimym rynku akcesoriów GSM w przypadku telefonów Xiaomi mamy do czynienia z dwiema opcjami, które przyczynią się do ochrony przed pęknięciami oraz zarysowaniami. Pierwszą alternatywą będzie popularna folia ochronna, drugą natomiast szkło hartowane. Naturalnie tak folia ochronna dla modelu mi 6 jak i szkło hartowane mi 6 doskonale spełnią swoje obowiązki wydłużenia żywotności aparatu oraz zagwarantują jego mniejszą awaryjność, jednak tak w przypadku Xiaomi jak i pozostałych liczących się marek profesjonaliści znacznie częściej optują za wyborem opcji pod tytułem szybka.

Szkło przy całej swojej ciężkości i toporności, która bywa traktowana jako mankament pozostaje o wiele trwalsze i bardziej odporne na siły mechaniczne. Poza tym, jeśli nawet nasz telefon zaliczy niefortunny upadek, najczęściej będziemy musieli wymienić jedynie powłokę ochronną, gdyż skryty pod nią ekran będzie zapewne cały i zdrowy. Niestety w wypadku rzekomo bardziej komfortowej folii nie sposób uniknąć przepowiadania czarnego scenariusza.

Na jak długo wystarczy nam dopasowana szybka ochronna?

Skoro zatem wiemy już, że popularne, choć nieco droższe od foli, szybki mogą nam zaoferować w kwestii bezpieczeństwa, czas na opowiedzenie o tym jak często trzeba wymieniać poszczególne tafle chroniące ekran. W wypadku szkła, przy średniej dbałości o nasz gadżet i wysokiej eksploatacji naturalnie będziemy także zmuszeni do dokonania zamiany zewnętrznej przezroczystej warstwy, jednak czas służenia szybki najczęściej będzie wyrażany w latach.

Zupełnie inaczej sprawa ma się przy zastosowaniu folii w roli głównej bariery chroniącej. Tutaj materiał z tworzywa będzie zużywał się nieco szybciej i prawdopodobnie już po kilku lub dziesięciu miesiącach będziemy skłonni do wymiany cienkiej warstwy na jej nowy odpowiednik. Jedno pozostaje jednak pewne – bez względu na to przy jakim materiale leży nasza sympatia, na pewno otaczanie uwagą naszego wyświetlacza pozostaje obowiązkiem każdego odpowiedzialnego właściciela (zwłaszcza, gdy planujemy późniejszą sprzedaż sprzętu).

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry