Pancernik.eu
Kategorie blog
Chmura tagów

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: [email protected]

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Samsung Galaxy S25 Ultra: Czekaliśmy na to całe lata! 0
Samsung Galaxy S25 Ultra: Czekaliśmy na to całe lata!

 

Samsung Galaxy S25: jaki procesor?

samsung-s25-ultra-plotki

 

Zacznijmy od najmniej ekscytującej rzeczy jaką prawdopodobnie mają być smartfony otwierające nową serię flagowców, a konkretnie Samsung Galaxy S25 oraz Samsung Galaxy S25 plus.

Wiele informacji napływa do nas w kontekście modelu Samsung Galaxy S25 Ultra, zaś doniesienia o pozostałych smartfonach są narazie dość skąpe.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Możemy zatem spodziewać się, że kolejny raz Samsung nie będzie zbyt wiele uwagi poświęcać kompaktowemu flagowcowi i jego większej wersji.

W tej kwestii nikt nie chciałby mieć racji, bo jeśli marka kolejny rok z rzędu zaprezentuje nam choćby ten sam zestaw aparatów, to będzie to oznaczać kolejny rok czekania na jakieś przełomowe funkcje.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Oczywiście tych najpewniej nie zabraknie w kontekście Galaxy Ai, które będzie stale rozwijane.

Wprawdzie w tej kwestii również nie uświadczyliśmy narazie wielkiej technologicznej rewolucji, a raczej oddano nam w ręce po prostu kilka ciekawych funkcji.

Owe funkcje chyba jeszcze nie dogoniły naszych, rozbuchanych skądinąd, wyobrażeń na temat synergii pomiędzy człowiekiem, a sztuczną inteligencją.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Informacja, która ostatnio obiega internet odwołuje się do procesora od Mediateka, z którego to rzekomo ma skorzystać Samsung w części swojej produkcji przeznaczonej na konkretne rynki.

Wszystko za sprawą sugerowanych problemów związanych ze zbyt niskim wolumenem produkcji autorskich układów Exynos 2500, który nadal nie pokrywa wymagania masowej produkcji.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Początkowo wskazywano na to, że cała nowa linia będzie korzystała z chipu od Qualcomma, co z pewnością polscy konsumenci przyjęliby z entuzjazmem.

Natomiast trzeba też przypomnieć, że wykorzystanie nowej flagowej jednostki czyli Snapdragona 8 Gen 4 będzie oznaczać dodatkowy koszt po stronie Samsunga.

Jak mogliśmy przekonać się w tym roku - łatwiej taki koszt zawrzeć jedynie w cenie ultra flagowca.

 

samsung-s25-ultra-plotki

samsung-s25-ultra-plotki

 

Pojawiły się jednak doniesienia jakoby marka rozważała również wsparcie się tańszymi procesorami od Mediateka, a konkretnie jednostką Dimensity 9400 wykonaną w technologii 3 nm.

Jest to o tyle prawdopodobne, że ostatnio w bazie benchmarku Geekbench pojawiły się wyniki nadchodzącego tabletu Samsung Galaxy Tab S10+, który miałby właśnie korzystać ze wspomnianego procesora. 

Przynajmniej na jednym z wybranych rynków.   

To z kolei oznacza spore szanse na to, że przyszłoroczna linia flagowców z serii S wykorzystywałaby naprzemiennie w zależności od regionu nie dwa, a tym razem aż trzy różne procesory.

 

Samsung Galaxy S25 Ultra: co już wiemy?

samsung-s25-ultra-plotki

 

Przejdźmy jednak do rzeczy, która myślę ekscytuje nas najbardziej, czyli smartfon będący co roku takim pełnym popisem możliwości jakie jest w stanie zaoferować nam producent.

No i podejrzewam, że większość z nas w pierwszej kolejności zastanawia się, czy Samsung będzie nadal wierny swojej koncepcji wizualnej, którą wypracował przez ostatnie lata.

A może ponownie ograniczy się tylko do naniesienia jakichś drobnych zmian w projekcie.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

A być może postawi na coś zupełnie innego i podobnie jak przy okazji serii S22 uzna, że nowy ultraflagowiec zamanifestuje nadchodzące zmiany fizyczne, które za kolejny rok obejmą już całą linię serii S.

Chociaż biorąc pod uwagę ostatnie doniesienia można też założyć, że model Ultra będzie stanowić zupełnie odrębną formę wizualną. 

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Jak donosi znamy nam leakster Ice Universe, nowe ultra galaktyki mają całkowicie powrócić do pełnych wyobleń i nie będą rozwijać obecnego trendu premiującego bardziej kanciaste formy.

Zmiana ma być na tyle radykalna, że informator sugeruje stylistyczny powrót do czasów Galaxy Note 7.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

W innym swoim wpisie stwierdza z kolei, że aktualna bryła S24 Ultra potrafi w dłuższym kontakcie z jedną ręką dość mocno zaznaczyć swoją obecność za sprawą narożników.

Tym samym sugeruje motywacje producenta by bardziej wyoblić przyszły model. Również nie należy wykluczać, że marka częściowo wróci do designu z serii S22.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

A to, że producent siłą rzeczy będzie musiał postawić silny akcent na wyoblenia sylwetki ma być powodowane tym, że ponoć smartfon został ponownie delikatnie odchudzony względem poprzednika.

Samsung Galaxy S25 Ultra ma legitymować się grubością 8.4 mm, co oznacza, że marka dalej próbuje przesuwać granice.

Chce tym samym udowodnić, że smartfon z dużą przekątną ekranu nie musi jednocześnie oznaczać dużej i ciężkiej kolubryny.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

I o ile takie czysto estetyczne kwestie raczej każdy z nas przyjmie z entuzjazmem, tak dużym znakiem zapytania będzie jak zawsze wytrzymałość takiej obudowy.

Przede wszystkim zarządzanie ciepłem generowanym przez procesor umieszczony w tak zwartej bryle.

Procesor, który dodajmy poza regularną obsługą podstawowych zadań, będzie pracować też pod obciążeniem, więc ciekawe jest jak Samsung poradzi sobie z całym spektrum wydajności.

Szczególnie, jeśli ponownie sięgnie po specjalnie podkręconą jednostkę od Qualcomma.

Taki ruch raczej przekreśla szanse na umieszczenie w nowym modelu ultra nie tyle większego ogniwa, co nawet takiego samego, które uświadczyliśmy w poprzedniku.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

To ponownie zwraca naszą uwagę na to jaki ostatecznie procesor wyląduje we wnętrzu S25 Ultra i czy jego kultura pracy przyczyni się do niższego zapotrzebowania na prąd.

Procesor ma pracować w ducie z nawet 16 gigabajtami ramu. Do tego możemy spodziewać się na starcie Androida 15, nowej nakładki One UI 7 i naturalnie dalszej integracji z Ai.

Z pewnością Samsung ponownie ogłosi długoletnie wsparcie systemowe wynoszące 7 lat.   

Najmniej zmian możemy spodziewać się w kontekście samego ekranu, który co najwyżej będzie oferować nominalnie wyższą jasność.

 

Samsung Galaxy S25 Ultra: jakie będą aparaty?

samsung-s25-ultra-plotki

 

Natomiast to co we mnie wzbudza największe nadzieje, to rzecz jasna nowy, przeprojektowany system aparatów.

To na ile będzie on przeprojektowany wpłynie również ostatecznie na wygląd tylnej obudowy i na to, czy ponownie wrócimy do wyspy aparatów, która będzie wynikiem pokaźnego instrumentarium zaszytego we wnętrzu.

A być może będzie to ponownie ten sam, prosty i schludny projekt, ale na przykład tym razem oferujący unikalny kształt obiektywów.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Jeśli zaś potwierdzą się obecne plotki, to moim zdaniem Samsung, przynajmniej częściowo, poczyni krok w bardzo dobrą stronę, bowiem mówi się o tym, że będzie to największa od lat aktualizacja aparatów w modelu Ultra.

Zmiana miałaby objąć niemal wszystkie jednostki, począwszy od matrycy głównej, która ma zachować swoją rozdzielczość 200 mega pikseli.

Ma ona zaś otrzymać ulepszenie, a to każe sądzić, że najpewniej zmieni się rozmiar samego sensora, co wpłynęłoby na wyraźnie lepsze zdolności przechwytywania światła.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Pozostałe dwie jednostki, czyli aparat ultraszerokokątny oraz jeden z aparatów z teleobiektywem miałyby otrzymać matryce o rozdzielczości 50 megapikseli, co byłoby naprawdę świetną wiadomością.

Przypomnijmy, że aktualny model Ultra wciąż posiada moduły 10 i 12 Mpix, które towarzyszą mu od kilku generacji. 

Byłaby to bardzo logiczna zmiana - dokładnie taka jaka nastąpiła w s24 ultra.

W tym modelu 10 krotny optyczny zoom oparty na 10 megapikselowej matrycy zastąpiono 5 krotnym zoomem optycznym opartym o 50-megapikselową matrycę.

Oferowałby przy tym większy fizycznie sensor i lepszą światłosiłę samego obiektywu.

Zakładając nawet, że Samsung zostałby przy tych samych ogniskowych, to i tak otrzymalibyśmy zupełnie nowy potencjał jeśli chodzi o ich bardziej efektywne pokrycie.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Byłaby to solidna odpowiedź na to, co obecnie proponuje choćby konkurencja z Chin wykorzystująca matryce w standardzie jednego cala.

Póki co niczego nie mówi się na temat ewentualnych zmian w kontekście mocy ładowania i raczej należy przyjąć, że tutaj ponownie Samsung uraczy nas maksimum w postaci 45 watów.

Gdyby jednak producent zdecydował się choćby na skok do 65 watów w piku i ładowanie indukcyjne na poziomie 25 watów, to z pewnością byłby to kolejny solidny argument przemawiający za zakupem tego telefonu.

A skoro mowa już o zakupach.

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Oczywiście na tym etapie chcielibyśmy poznać już przypuszczalną cenę.

Do początku przyszłego roku jest przed nami jeszcze wiele zmiennych, tak na pewno za punkt odniesienia posłuży nam nadchodząca premiera nowych modeli Z-Flip oraz Z-Fold.

Według ostatnich przewidywań mają być droższe względem swoich poprzedników. 

 

samsung-s25-ultra-plotki

 

Myślę, że pod koniec roku wrócimy jeszcze do tego tematu i skonfrontujemy aktualne informacje z tymi, które pojawiają później.

Na ten moment zapowiada się naprawdę ciekawie i mam nadzieję, że ultra flagowiec od Samsunga nie okaże się kolejnym liftingiem, tylko będzie dużo dalej idącą zmianą.

Być może stanie się on prekursorem jakiegoś nowego trendu.

Dajcie znać co myślicie o aktualnych informacjach o przyszłorocznej serii S, co Waszym zdaniem Samsung powinien zrobić by mocno zaznaczyć swoją pozycję na rynku.

 

Komentarze do wpisu (0)

Submit
pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium