Chmura tagów
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Kategorie blog

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: office@pancernik.eu

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Poznaj podstawowe rodzaje złącza micro USB. Dzięki nam dobierzesz kabel odpowiedni do posiadanego sprzętu 0
Poznaj podstawowe rodzaje złącza micro USB. Dzięki nam dobierzesz kabel odpowiedni do posiadanego sprzętu

Trudno sobie wyobrazić nowoczesne urządzenia bez interfejsu w standardzie USB. Komputery, laptopy, smartfony, tablety, drukarki... Dzięki uniwersalnej magistrali szeregowej komunikacja pomiędzy różnymi typami sprzętu przebiega płynnie i szybko. Problemem dla wielu użytkowników jest dobór odpowiednich akcesoriów, a to z powodu mnogości rodzajów złącz. W sklepie Pancernik wytłumaczymy wszystko najprościej jak się da. Dziś bierzemy pod lupę kable micro USB, bez których nie sposób się obejść.

USB micro A. Relikt przeszłości, który prędzej spotkasz w muzeum techniki niż nowoczesnych modelach

Prostokątna wtyczka niewielkich rozmiarów z 5-cioma pinami. Najczęściej występowała w urządzeniach mobilnych, jednak w praktyce złącze USB micro A właściwie odeszło już do lamusa. O ile wydajność kabli/gniazd z tej grupy nadal prezentuje przyzwoity poziom, tak producenci sprzętu gremialnie zrezygnowali ze stosowania tej wtyczki. Skoro w zasadzie nie ma już urządzeń wykorzystujących wariant micro A, to i osprzęt stał się zbędny.

USB micro B. Aktualnie najpopularniejszy wariant wtyczki uniwersalnej magistrali szeregowej

Charakterystyczny kształt, którego nie sposób pomylić z czymkolwiek innym. Druga generacja złącza micro USB zrobiła prawdziwą furorę – naszym zdaniem jak najbardziej zasłużenie. Kluczem do sukcesu stały się jeszcze mniejsze rozmiary, co dało producentom elektroniki znacznie więcej możliwości. Skoro gniazdo zajmuje relatywnie niewiele przestrzeni, warto ją wykorzystać np. do umieszczenia większej baterii o rozszerzonej pojemności. Doskonale widać to po smartfonach. Zakupiony w sklepie Pancernik kabel micro USB będzie szczególnie użyteczny w ładowaniu ogniw. Zarówno przy wykorzystaniu ładowarki sieciowej, jak również samochodowej. Rzecz jasna USB micro B, obsługujące standard USB 2.0, dzięki przepustowości 480 Mb/s doskonale sprawdza się podczas synchronizacji i transferze danych.

USB micro B Super Speed. Dwa w jednym zgodne z wyśrubowanymi standardami prędkości

Interfejs obsługujący połączenie USB 3.0 oraz 3.1, o wydajności odpowiednio 5 i 10 Gb/s. Wciąż jeszcze czeka na upowszechnienie, co biorąc pod uwagę oferowaną szybkość z pewnością przyniesie użytkownikom wiele korzyści. Pytanie tylko, czy konstruktorzy równie chętnie będą umieszczać w swoich urządzeniach interfejs, który prezentuje się jak hybryda gniazd USB micro A i B? Póki co złącze Super Speed wykorzystywane jest przede wszystkim w zewnętrznych dyskach twardych. Oczywiście jest także kompatybilne z kablami micro USB poprzednich generacji. Zachęcamy do śledzenia informacji o nowinkach na stronie firmy Pancernik, a także regularnego obserwowania zmian w asortymencie naszego sklepu.

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium