Główną zaletą Xperia 10, najnowszego dzieła renomowanego japońskiego koncernu Sony jest niestandardowy wyświetlacz. Ekran co prawda ma 6 cali średnicy, a więc wielkością nie odbiega od oferty większość smartfonów dostępnych na rynku. Wyjątkowa jest za to proporcjonalność - gdyż zazwyczaj mamy do czynienia z proporcją 16:9, a w Xperia 10 wynosi ona 21:9. Takie rozwiązanie pozwala na komfortowe oglądanie filmów i programów tv, tworzonych oryginalnie właśnie w takiej proporcjonalności. Dodatkowo korzystanie z wielu funkcji równocześnie przeniesione zostaje na wyższy poziom. Niestety intensywna eksploatacja niesie ze sobą ryzyko uszkodzeń, na które telefony z dużym ekranem, takie jak Xperia 10 są szczególnie zagrożone. Co prawda nie muszą one od razu oznaczać poważnego uszkodzenia, jednak w smartfonie, gdzie największą zaletą jest imponujący obraz, każda ryska będzie niezwykle irytująca.

Sony nie pozostało bierne w tej sytuacji i postawiło na renomowaną powłokę Cornig Gorilla Glass 5. Wybór jest satysfakcjonujący, a także w odpowiednim stopniu chroni ekran, jednak każdy użytkownik, który miał już do czynienia ze smartfonami, zdaje sobie sprawę, że firmowa ochrona jest zazwyczaj nie do końca zadowalająca. Poza tym, z powodu nietypowego kształtu, mogą wystąpić problemy z dostępnością oraz wymianą nowego szkła hartowanego.

W takiej sytuacji sklep pancernik.eu przygotował bardzo ciekawą, niezwykle zaawansowaną propozycję - folię ochronną w płynie. Opiera się ona na nano-technologii, co sprawia, że jest niewidoczna gołym okiem. Mimo tego zapewnia bardzo wysoki poziom ochrony. Powłoka na bazie dwutlenku krzemu zapewnia twardość rzędu 9 H. Z kolei nadzwyczajna cienkość to gwarancja idealnej czułości na dotyk. Folia ponadto odznacza się właściwościami hydrofobowymi i antystatycznymi, dzięki czemu na ekranie nie osiada woda i kurz, a palce nie pozostawiają odcisków. Całość pozostaje przy tym bardzo łatwa w aplikacji - wystarczy “rozsmarować” folię specjalną, nasączoną chusteczką. Wcześniej oczywiście należy dokładnie wyczyścić powierzchnię ekranu - czy to za pomocą dołączonego czyścika, czy to zakupionego osobno w naszym sklepie.

Szkło hartowane / folia ochronna

kategoria_etui_pancernik.eu kategoria_etui_pancernik.eu kategoria_etui_pancernik.eu kategoria_etui_pancernik.eu