Pancernik.eu
Kategorie blog
Chmura tagów

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: [email protected]

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Premiera iPhone 15/ 15 Pro: mam już dość … 0
Premiera iPhone 15/ 15 Pro: mam już dość …

 

Wygląd iPhone'a 15 Pro

 

iphone-15-pro-premiera

 

Ceniony serwis 9to5Mac udostępnił jakiś czas temu schematy jakimi miał posługiwać się jeden z producentów akcesoriów, bo jak wiadomo, etui i inne rzeczy muszą być wyprodukowane i gotowe do sprzedaży jeszcze przed premierą iPhone’a.

Zresztą doskonale to wiemy, bo w naszym sklepie już możecie kupić pierwsze modele szkieł i case’ów właśnie do iPhone’a 15.

 

iphone-15-pro-premiera

iphone-15-pro-premiera

 

Jeszcze jakiś czas temu trąbiłem o tym, że w nowym iPhone z linii Pro doczekamy się haptycznych przycisków, ale okazuje się, że te ponoć są trudniejsze w produkcji, niż sądzono, więc narazie pozostano przy tych fizycznych.

Radykalną zmianą ma być zastąpienie przełącznika wciskanym przyciskiem, ale nie byle jakim, bo będzie to przycisk akcji taki jak w Apple Watch Ultra i za jakiego pomocą będziemy mogli wybrać jakie funkcje nim wywołamy.

Przeciek ten ma również potwierdzać linijka kodu użyta w kodzie beta iOS 17.

 

iphone-15-pro-premiera

 

Ze schematów wynika również, że urosną wyspy aparatów. Poza tym krawędzie boczne nowych iPhonów mają być bardziej obłe i bez ostrych zakończeń.

 

iphone-15-pro-premiera

 

Rozmiary ekranów mają być niezmienione, ale za to ramki w modelach Pro mają być zauważalnie cieńsze, co sumarycznie podniesie wielkość obszaru roboczego ekranu o wartość procentową, której jeszcze nie znamy, ale miejmy pewność, że będzie to użyte w trakcie konferencji.

 

iphone-15-pro-premiera

 

No i będąc jeszcze przy zmianach zewnętrznych należy wspomnieć, że podstawowe 15-stki mają otrzymać dynamiczną wyspę. Swoją drogą  jest całkiem możliwe, że podstawowa 15-stka może być droższa, niż aktualna 14-stka Pro.

 

iphone-15-pro-premiera

 

Wyoblone boczne ramki w modelach pro mają być wykonane z tytanu. 

 

Czy iPhone 15 będzie lepszy?

 

iphone-15-pro-premiera

 

Jak co roku nastąpi ten sam schemat wydarzeń, czyli nowe podstawowe iPhone’y otrzymają procesory z ubiegłorocznych modeli pro, a tegoroczne modele pro otrzymają nowe, jeszcze lepsze, jeszcze szybsze procesory.

Mowa oczywiście o A17 Bionic, który jako pierwszy na rynku ma być wykonany w 3nm procesie technologicznym.

 

iphone-15-pro-premiera

 

Procesor ma zapewnić wzrost wydajności o jakieś 10 do 15 procent jednocześnie zużywając mniej energii o nawet 30 procent w stosunku do poprzednika.

Sama wydajność nie wzbudza wielkiego zainteresowania, bo procesory Apple są tak dobrze zoptymalizowane pod system iOS, że trudno będzie dostrzec jakąkolwiek różnicę.

Natomiast liczę na to, że w połączeniu z większymi akumulatorami, które mają pojawić się we wszystkich modelach 15-stek, da nam to zauważalnie lepsze wyniki pracy na baterii.

 

Czy iPhone 15 będzie mieć usb-c?

 

iphone-15-pro-premiera

 

Ma również podskoczyć moc ładowania iPhonów, ale spodziewam się, że będą to symboliczne zmiany.

 

iphone-15-pro-premiera

 

Apple ponoć szykuje dla nas plecione przewody, które mają być dołączone w zestawie do iPhonów i każdy z nich będzie w kolorze dopasowanym do obudowy telefonu. 

 

iphone-15-pro-premiera

 

No i najważniejsze. Już wkrótce iPhone zadebiutuje z portem usb-c. Apple zachowywało się jak ostatnia niezdobyta przez Rzymian wioska Galów, która ciągle stawiała opór.

Ale w końcu Unia Europejska uznała, że kociołek z magiczną miksturą nie spełnia wymaganych norm.

 

iphone-15-pro-premiera

 

Mówi się o tym, że prędkość tego portu ma odpowiadać standardowi usb 2.0.

 

Aparaty w iPhone 15

 

iphone-15-pro-premiera

 

Podstawowe 15-stki mają otrzymać w spadku oprócz dynamicznej wyspy, również główny aparat 48 mp z modeli 14 pro.

 

iphone-15-pro-premiera

 

Z kolei nowa linia Pro ma doczekać się aparatu z większym powiększeniem optycznym, z tym jednak zastrzeżeniem, że będzie ono dostępne wyłącznie w modelu max ze względu na rozmiar obudowy, który pozwoli zmieścić te najnowsze cuda zminiaturyzowanej technologii.

No i cały czas trwają dyskusje, czy marka poprzestanie na nazewnictwie max, czy być może zastąpi go nazwą ultra. 

 

Ile będzie kosztować iPhone 15? 

 

iphone-15-pro-premiera

 

Na koniec kwestia ceny. Ponoć podstawowa 15-stka i 15-stka z plusem mają utrzymać swoją cenę z ubiegłego roku, co teoretycznie mogłoby się przełożyć na niższą cenę w Polsce, chociaż niestety dolar ostatnio znowu rośnie w siłę.

Zaś modele pro i pro max mają być droższe o kolejno 100 i 200 dolarów, co może też przekładać się na to że modele pro będą startować z wersją 256 gigabajtów pamięci na dane.

 

iphone-15-pro-premiera

 

Dajcie konieczne znać w komentarzach jakie są Wasze nastroje przed premierą, co waszym zdaniem pojawi się w nowych iPhonach, a co powinno się pojawić abyście byli skłonni rozważyć taki zakup.

 

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium