Pancernik.eu
Kategorie blog
Chmura tagów

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: office@pancernik.eu

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Apple Watch 8: Kiedy lepsze jest wrogiem dobrego | Recenzja 0
Apple Watch 8: Kiedy lepsze jest wrogiem dobrego | Recenzja

apple-watch-8-recenzja

apple-watch-8-recenzja

 

Konferencję otwiera ... Apple Watch 

 

Tegoroczną konferencję Apple otwarł pięknie nakręcony film, gdzie czytano listy osób, które zawdzięczają życie temu, że dzięki ich Apple Watch zawiadomiono w porę służby ratunkowe.

To był jednoznaczny przekaz, że aktualnie przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo i to będzie naszym głównym obszarem zainteresowania. Zupełnie jakby wyczuli nadchodzące nastroje społeczne, bo umówmy się, w ostatnim czasie nasze poczucie bezpieczeństwa zostało mocno zachwiane.

Już nawet botowi znanemu jako Oliwia Bugajska głos bardziej drży, kiedy oznajmia, że rząd potwierdził wzrost cen za energię ...

 

apple-watch-8-recenzja

 

Apple Watch i śledzenie cyklu miesiączkowego 

 

W nowym Apple Watch 8 ogłoszono dwie nowe funkcje w ramach troski o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Pierwszą z nich jest pomiar temperatury ciała, który jest realizowany za pomocą dwóch nowych czujników. Jeden z nich znajduje się przy nadgarstku, a drugi przy ekranie, służący do pomiaru otoczenia.

I tu od razu zaznaczmy, że nie jest to termometr w takim tradycyjnym rozumieniu i zegarek nie będzie informować nas o gorączce i nie połączy automatycznie z lekarzem rodzinnym. Apple udostępnia nam dwa podstawowe przypadki użycia czujników temperatury.

Jest to śledzenie cyklu miesiączkowego, kiedy występują typowe odchylenia temperatury ciała. Aplikacja śledzi parametry i za pomocą analizy wstecznej pozwala przewidywać np. czas owulacji.

Jednocześnie Apple małym drukiem zastrzega, że funkcja ta nie powinna być stosowana jako metoda antykoncepcji. Owszem, Tim Cook jest majętnym człowiekiem, ale raczej nie stać go na tak pokaźną ilość chrześniaków, także nie próbujcie …

 

apple-watch-8-recenzja

 

W drugim przypadku, kiedy śpicie z założonym zegarkiem, czujniki również śledzą waszą temperaturę i tak jak pozostałe czujniki, uczą się parametrów waszego ciała. Ponownie, jeśli aplikacja monitorująca sen wykryje odchylenia od normy w kwestii temperatury, to również zobaczycie to na wykresie.

Ale tu warto podkreślić, że jest to wiedza kompletnie bezużyteczna, bo powodów dla takiego stanu rzeczy może być naprawdę mnóstwo. Spadek albo wzrost temperatury ciała w trakcie snu może spowodować choroba, stres, dieta, ćwiczenia, czy choćby ukończony wieczór kawalerski.

 

apple-watch-8-recenzja

 

Apple w przeciwieństwie do wielu smart zegarków, czy opasek sportowych, skupia się na dostarczaniu danych, których może być pewny i nie próbuje udawać, że tworzy urządzenia medyczne do diagnozowania, czy leczenia.

Aplikacje mają służyć wyłącznie celom związanym z dbaniem o ogólną kondycję fizyczną i dobre samopoczucie, jak zresztą możemy przeczytać ponownie na stronie producenta.

Dlatego pogłoski o rzekomym bezinwazyjnym glukometrze, który miałby pojawić się w przyszłości również należy traktować z dystansem, bo jeśli nawet taki monitor cukru pojawi się w Apple Watch 9, czy 10, to nadal będzie podawać ogólne wartości i nie sądzę aby był polecany przez lekarzy.    

 

apple-watch-8-recenzja

 

Apple Watch i funkcja SOS 

 

Druga nowa funkcja w ramach zdrowia i bezpieczeństwa, to przeprojektowany sensor z trzyosiowymi żyroskopami wykrywający nagłe zmiany prędkości co umożliwia wykrycie wypadku samochodowego, w którym uczestniczymy.

Do tego mamy wykrywanie zmiany ciśnienia powietrza spowodowaną zadziałaniem poduszki powietrznej oraz mikrofon nasłuchujący głośnych dźwięków towarzyszących zderzeniu. Wszystko to składa się na, życzmy sobie, niezawodne wykrywanie wypadku samochodowego.

W przypadku wykrycia takiego zdarzenia Apple Watch uruchomi się z pytaniem, czy wszystko w porządku. Jeśli nie będziemy w stanie odpowiedzieć, automatycznie zadzwoni do służb ratunkowych z informacją o naszej lokalizacji i wyśle alert do  kontaktów alarmowych.

Oczywiście, aby to zadziałało, potrzebujemy Apple Watch’a z funkcją esim albo sparowanego iPhone’a w pobliżu.

 

apple-watch-8-recenzja

 

By obsłużyć funkcję wykrywania wypadków oraz roaming międzynarodowy wprowadzono tutaj nowy wydajniejszy chip, ale od razu dodajmy, że nie sprawia on, że rzeczy dzieją się tutaj szybciej, czy bardziej spektakularnie - po prostu wszystko działa dobrze i płynnie, zupełnie jak u poprzedników.   

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o takie zmiany hardwarowe. Nie mamy innej wydajniejszej baterii. Nie mamy większego, czy jaśniejszego ekranu - to wciąż ten sam niegasnący wyświetlacz, te same zaokrąglone krawędzie, ta sama cyfrowa korona.

Te same czujniki odpowiedzialne za natlenienie krwi, ekg, tętno, czy wysokościomierz.

 

 iPad 10 (2022)

 

Z fizycznych zmian mamy oczywiście do wyboru ponownie koperty w rozmiarze 41 i 45mm i każda z nich występuje w kilku kolorach . Jest ich łącznie sześć i dostępne są w dwóch wykończeniach - ze stali nierdzewnej oraz aluminium.

Naturalnie pasują tutaj wszystkie dotychczasowe paski z każdej generacji, a jeśli mowa o paskach, to zarówno te, które zobaczycie na przebitkach oraz wiele innych, znajdziecie na stronie nasze sklepu.

 

https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/apple-tablet-ipad-10-9-64gb-wifi-silver.bhtml?gclid=Cj0KCQiA4OybBhCzARIsAIcfn9mFcow6JHNEdpO8LlC5sLryWzibVL34xUO8p8nmrYNzBz0XJsmIFAYaAgK1EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Pozostałe zmiany jakie nastąpiły, to zmiany software’owe i jak się domyślacie, większość z nich jest dostępna w poprzednich Apple Watch w ramach nowego systemu WatchOS 9, a kilka rzeczy znajdziecie wyłącznie w modelu z ósemką.

W nowym Apple Watch znajdziemy aplikację cykl odpowiedzialną za śledzenie owulacji, bardziej rozbudowanego asystenta snu oraz poszerzoną aplikację z treningami, gdzie znajdziecie nowe dyscypliny i aktywności oraz ulepszone widoki treningu i bardziej zaawansowane wskaźniki jak choćby strefy tętna.

 

https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/apple-tablet-ipad-10-9-64gb-wifi-silver.bhtml?gclid=Cj0KCQiA4OybBhCzARIsAIcfn9mFcow6JHNEdpO8LlC5sLryWzibVL34xUO8p8nmrYNzBz0XJsmIFAYaAgK1EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Bateria w Apple Watch 8

 

No i na koniec rzecz, o której mówiło się też dużo w trakcie premiery, czyli tryb niskiego zużycia energii, który o dziwo jest dostępny w nowym WatchOS 9 również dla starszych modeli.

Jednocześnie Apple sugeruje, że czas pracy na jednym ładowaniu najbardziej wydłuży się w przypadku Apple Watcha 8, mimo, że ten nie ma lepszego ogniwa od poprzednika.

 

https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/apple-tablet-ipad-10-9-64gb-wifi-silver.bhtml?gclid=Cj0KCQiA4OybBhCzARIsAIcfn9mFcow6JHNEdpO8LlC5sLryWzibVL34xUO8p8nmrYNzBz0XJsmIFAYaAgK1EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

https://www.euro.com.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/apple-tablet-ipad-10-9-64gb-wifi-silver.bhtml?gclid=Cj0KCQiA4OybBhCzARIsAIcfn9mFcow6JHNEdpO8LlC5sLryWzibVL34xUO8p8nmrYNzBz0XJsmIFAYaAgK1EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

apple-watch-8-recenzja

 

W zwykłym trybie zegarek ma wytrzymać do 18h, a w trybie niskiego zużycia energii nawet do 36 godzin. Moja praktyka pokazała, że przy takim zwykłym codziennym użytkowaniu zegarek przetrwa z nami do końca dnia, ale i to nie jest wcale takie pewne.

Wszystko zależy od częstotliwości waszej aktywności i korzystania z czujników. Jeśli chcecie przełamać ten czas i mieć apple Watch’a, który przetrwa rzeczywiście ponad dobę, to pozostaje wam do wyboru model Ultra.

Tryb niskiego zużycia energii jest oczywiście świetnym chwytem marketingowym, ale jest to funkcja, jak dla mnie, użyteczna tylko w wyjątkowych sytuacjach.

W tym trybie pozbywamy się funkcji always on display, powiadomień, przypomnień i części pomiarów, więc to trochę tak jakbyśmy dezaktywowali połowę tego zegarka. Albo nawet więcej, niż połowę.

 

apple-watch-8-recenzja

apple-watch-8-recenzja

 

Czy warto kupić Apple Watch 8?

 

A teraz odpowiedzmy sobie na kilka podstawowych pytań. Czy przesiadka z siódemki ma sens? Moim zdaniem absolutnie nie. Czy przesiadka ze starszych modeli, niż 7 ma sens? Jeśli macie Apple Watch 5 albo starszego, można rozważyć, chociaż osobiście brałbym wtedy pod uwagę również siódemkę.

Czy Apple Watch 8 to dobry zegarek na start? Oczywiście, że tak. To kolejna mniej lub bardziej ulepszona wersja względem poprzedników i jeśli jesteś gotowy/gotowa przeznaczyć na to minimum 2400 złotych to jest to wybór dla ciebie.

Obecnie urządzenie ze środka stawki, gdzie z jednej strony mamy ograniczonego w wielu funkcjach budżetowego Watcha SE drugiej generacji i model ultra, który obecnie wymaksował wszystkie możliwości w zegarkach Apple.

Szczególnie, że siódemka jest coraz trudniej dostępna, a jej cena i tak jest niewiele mniejsza. Większość dotychczasowych właścicieli Apple Watch musi cierpliwie czekać jeszcze conajmniej rok by znaleźć, miejmy nadzieję, naprawdę racjonalny powód by zmienić swojego kilkuletniego smartwatcha.

 

apple-watch-8-recenzja

apple-watch-8-recenzja

 

Dajcie koniecznie znać jakie były wasze wybory i co sądzicie o nowym Apple Watch 8 :)

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium