P9 Lite to jedna z ciekawszych propozycji, które zostały przestawione konsumentom rynku elektronicznego w 2016 roku. Dobry stosunek ceny do jakości i wydajności to nie jedyna jego zaleta. Jest to najtańsza edycja dostępna w serii P9. Poza mocnym czterordzeniowym chipsetem Kirin wyposażonym w wydajny układ graficzny, klient otrzymuje aż do 3 GB pamięci RAM. Ponadto można cieszyć się wyświetlaczem Full HD o przekątnej 5,2 cala oraz aparatem o rozdzielczości 13 MP z zadowalającą optyką wyprodukowaną przez Sony.

Dodatkowe funkcjonalności z pewności zadowolą każdego i obejmują Hybrid Dual SIM oraz wielofunkcyjny czytnik linii papilarnych. Ten drugi służy także za dodatkowy przycisk oraz gładzik. Można za jego pomocą m.in. zsunąć panel powiadomień, odebrać połączenie, a także zrobić zdjęcie. Warto wspomnieć o wyjątkowej dbałości o detale oraz wtopieniu wszystkich elementów funkcyjnych w obudowę.

Minimalistyczny wygląd modelu zadowoli przeciętnego użytkownika, aczkolwiek niektórym może wydać się nieco nudny. Niewątpliwy atut stanowi dodatkowa metalowa ramka, która skutecznie chroni rogi telefonu przed pęknięciem. Z drugiej strony telefon ustępuje konkurencji, której czołowe serie w 2016 stawiają na całkowicie metalową obudowę urządzenia. W asortymencie sklepu Pancernik.eu można znaleźć rozmaite pokrowce do telefonu Huawei P9 Lite, które pomogą ochronić przed uszkodzeniem nie tylko tylną klapkę, lecz w przypadku niektórych wariantów także duży wyświetlacz. Metalowa ramka nie chroni frontu urządzenia, dlatego warto kupić nasze szkło hartowane. W ofercie dostępne są także akcesoria rozszerzające funkcjonalność telefonu, takie jak stacje dokujące oraz uchwyty samochodowe. Asortyment obejmuje także urządzenia ładujące, pozwalające na jednoczesne ładowanie nawet kilku telefonów.