Dotykowy ekran AMOLED o przekątnej 5,1 cala i rozdzielczości na poziomie 1080 x 1920 – to jeden z najcenniejszych i jednocześnie najbardziej narażonych na uszkodzenia elementów modelu Samsung Galaxy S5 Neo. Nie warto ryzykować i lepiej od razu zapewnić maksymalną ochronę delikatnej matrycy – w tym celu najlepiej sprawdzą się markowe akcesoria ochronne na ekran Samsung Galaxy S5 Neo.

Najbardziej popularną metodą zabezpieczenia wyświetlacza przed uszkodzeniami jest wykorzystanie specjalnej powłoki poliwęglanowej. Folia ochronna na ekran Samsung Galaxy S5 Neo wykonana z tego tworzywa, chroni powierzchnię matrycy przed rysami, kurzem i zabrudzeniami. Pozostaje przy tym praktycznie niewidoczna.

Jeszcze wyższy poziom ochrony można uzyskać stosując szkło hartowane. Samsung Galaxy S5 Neo z ekranem zabezpieczonym specjalną szybką będzie odporny na zarysowanie nawet ostrym narzędziem i przetrwa upadek na twardą powierzchnię. Renomowane produkty MyScreen, Displex i 3MK to gwarancja zadowolenia i bezpieczeństwa.