Pancernik.eu
Kategorie blog
Chmura tagów

Adam Brzozowski
Trading Bizon

ul. Żółkiewskiego 3a
63-400 Ostrów Wielkopolski
Tel. +48 62 739 40 12
Mail: [email protected]

facebook /pancernik.eu

twitter/pancernik_eu

Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Czekaliśmy na to wiele lat. W końcu możemy wpiąć kabel USB za pierwszym razem 0
Czekaliśmy na to wiele lat. W końcu możemy wpiąć kabel USB za pierwszym razem

Wygoda użytkowania urządzeń elektronicznych zależy od różnych rzeczy. Istotne znaczenie okazują się mieć kwestie nawet najbardziej prozaiczne, takie jak rodzaj zastosowanych gniazd. Któż nie zmagał się z problemami podczas podłączania przewodów, jeśli trzeba było zrobić to szybko czy przy niedostatecznie intensywnym oświetleniu? Kłopoty tego rodzaju właśnie stają się przeszłością za sprawą wprowadzonego już przez kilku laty nowego typu złącza USB. A to w dodatku nie jedyne jego zalety.

Szybkość, wygoda i uniwersalność

Złącze USB, czyli Universal Serial Bus ma już ponad dwadzieścia lat. Był to istotny przełom, pozwalający łączyć z komputerem najróżniejsze urządzenia, bez konieczności jego wyłączania, jak miało to miejsce w przypadku w przypadku portów szeregowych. Kolejnym istotnym udogodnieniem jest automatyczne wykrywanie typu sprzętu i instalacja sterowników, jeśli jest taka potrzeba.

Od momentu wprowadzenia ulegało ono istotnym przemianom, rosła jego przepustowość, a także natężenie prądu. Stworzono ponadto dobrze nam dziś znane dużo mniejsze wtyczki, pozwalające na korzystanie z tego standardu przy obsłudze nawet bardzo małych urządzeń, bez konieczności zwiększania ich wymiarów. Był tylko jeden problem.

Niekiedy mawiamy, że złącze USB ma trzy strony, co jest związane z kłopotami, jakie przede wszystkim jego podstawowa wersja oznacza symbolem A sprawia przy wpinaniu w gniazda urządzeń – nierzadko udaje nam się to zrobić dopiero po dwukrotnym obróceniu. W pewnym zakresie dotyczy to także zminiaturyzowanych odmian, choć ich niesymetryczny kształt nieco pomaga w tym, by od razu ustalić, która pozycja jest właściwa. Tak czy inaczej, jest to jednak istotna słabość tego standardu.

Kolejny istotny przełom

Już kilka lat temu wypracowano wreszcie rozwiązanie stanowiące znakomitą odpowiedź na wszystkie słabości dotychczasowych odmian tego typu złącz. Pierwsza istotna rzecz, to forma samego złącza, które jest w pełni symetryczne i pozwala zawsze podłączyć dane urządzenie za pierwszym razem. Druga, to możliwości techniczne, jakie oferuje kabel USB C. Dzięki niemu możemy ładować każdego typu sprzęt dużo mocniejszym niż dotychczas prądem, a więc proces ten staje się znacznie szybszy. Poza tym uzyskujemy znakomitą przepustowość, która sprawia, że będzie można zrezygnować np. z portów HDMI.

Liczba urządzeń wykorzystujących ten typ połączenia rośnie i można się spodziewać, że wkrótce będzie to dominujący standard. Kabel jest przy tym elementem, który łatwo się gubi, zużywa, ulega uszkodzeniom. W sklepie Pancernik zgromadziliśmy szereg znakomitych wyrobów w zróżnicowanych cenach, które pozwalają wyposażyć się w dokładnie taki kabel, jaki najlepiej będzie odpowiadał potrzebom wynikającym z konkretnego zastosowania. Warto mieć go w zapasie i zawsze dysponować możliwością korzystania z każdego urządzenia w pełni.

Komentarze do wpisu (0)

pixel do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium