Wytrzymałość i trwałość to cechy, którymi smartfon OnePlus 5 z pewnością może się pochwalić. Czy jednak oznacza to, że nie warto dodatkowo chronić delikatnego wyświetlacza tego wyjątkowego telefonu? Nie – duży ekran AMOLED zasługuje na najlepsze możliwe zabezpieczenie. Akcesoria ochronne do OnePlus 5 zagwarantują, że na gładkiej matrycy nie pojawią się żadne, nawet najdrobniejsze skazy.

Najlepszym sposobem na ochronę wyświetlacza jest szkło hartowane, które zabezpiecza cała powierzchnię matrycy. Specjalne szkło o twardości korundu jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania ostrymi przedmiotami. Będzie zatem skutecznie chronić zarówno przed upadkami, jak i przypadkowym porysowaniem ekranu kluczami czy pilniczkiem do paznokci.

Posiadamy także markowe folie ochronne do OnePlus 5. Ciekawą alternatywą będzie też specjalny płyn ochronny do wyświetlaczy, który tworzy na matrycy nanocząsteczkową, ceramiczną warstwę zabezpieczającą. Bez naklejania folii i zakładania specjalnych futerałów.